Aşk büyüsü birine aşık olan ya da seven kişinin karşısındaki kişinin de onu sevmesini sağlayan ya da sevgilisine kavuşmak isteyen kişinin ona bir an önce kavuşmasını sağlayan büyüdür. Bu büyü medyumlar tarafından yapılmaktadır. Söz konusu büyü doğru şekilde uygulanırsa 1 hafta içinde etkisini göstermektedir. Söz konusu büyü doğru yapıldığında işe yarayacağı gibi yanlış yapıldığında olumsuz etkilerinin oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Bu büyüyü yaptırmadan önce büyüyü yaptıracağınız medyum ile detayları görüşmek gerekmektedir. Aynı zamanda dinen büyü yaptırmanın doğru olmadığı bilinmektedir.

Aşk büyüsü yapan kişilere karşı aşk büyüsü bozma formülleri de bulunmaktadır. Şems’ül Maarif aşk büyüsü bozma formülünü açıklamıştır. Genellikle aşk büyüsünü bozmak için büyünün hangi formüllerle yapıldığını bilmek gerekmektedir. Aynı formüllerle büyü bozulabilir. Bunun yanında bütün aşk büyülerini bozacak formüller de bulunmaktadır. Bazı formüller sevdiği kişi için intihar etme derecesine gelen ya da sevdiği için kendini toplum içinde küçük düşüren kişilerin sevdiklerinden soğumasını sağlayan büyülerdir.

Bunun için geniş bir cam ya da porselen kap alınmaktadır. Bunun içine gül suyu, misk ve safran karıştırılmalıdır. Bu karışım ile Ayet-el Kürsi duası yazılmalıdır. Bunun ardından sevdiğiniz kişinin adını yazmanız gerekmektedir. Gündüz bu işlemler yapıldıktan sonra gecenin olması beklenmelidir. Gece söz konusu karışımın olduğu kabın dışarıda yıldızların altında beklemesi gerekmektedir. Sabah vakti olduğunda ise bu kabın içine tekrar gül suyu dökülmelidir. Yazılan yazlar bu gül suyu ile silinmelidir ve aç karna söz konusu kapta bulunan su içilmelidir. Yine Ayet-el Kürsi ve söz konusu kişinin adı aynı yöntemle kaba yazılmalı ve bu kap akşam saatlerinde dışarıya bırakılmalıdır. Bu işlemlerin 3 gün boyunca yapılması gerekmektedir. Bu su üç gün boyunca içilmelidir. Bu büyü sayesinde kişi sevdiğinden soğuyacaktır hatta belki de onu hiç tanımayacak ya da ondan tamamen nefret edecektir.

Aşk büyüsü sevdiğinizi geri döndürmek ya da onu kendinize aşık etmek için yapılabilir. Bu büyüyü yapan kişiler genellikle vefk adı verilen yöntemi kullanmaktadır. Vefk medyumlar tarafından yapılmaktadır.